ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

האינפורמציה בשוק הביטוח

כשאנו מדברים על אינפורמציה אנו מדברים על העובדה, שבסופו של דבר, השאיפה של מבטח זה לדעת מה הסיכון שגלום בחשיפה שהוא לוקח על עצמו. האם אני כמבטח יודע לזהות את הסיכון שחשיפה מסוימת גורמת לי ? מהו התהליך שהמבטח נוקט בכדי להגיע לסיטואציה זו ? חיתום – החיתום הוא תהליך של הערכת סיכון – דהיינו, המבטח שואל שאלות ובודק מספר בדיקות שמטרתם לזהות את הסיכון.

במציאות, כאשר פרטים שונים זה מזה ברמת הסיכון שלהם ובד"כ הם יודעים על עצמם יותר מהמבטח, אם המבטח לא יפעל בצורה מסוימת, המבוטחים עלולים להשתמש בעיצוב של המוצר כדי להרוויח ולנצל זאת לטובתם ולרעת המבטח בשוק בו האינפורמציה היא לא מושלמת, כלומר כאשר המבטח לא מצליח לזהות מה רמת הסיכון של המבוטח יהיו מצבים בהם לא יהיה שיווי משקל – כלומר המבטח לא תמיד יוכל להציע מוצר יציב , פיתרון יציב – דהיינו, מוצר שעונה על צרכי כל המובטחים. 

המודל מדבר גם על הייחודיות של חוזה ביטוח כגון ביטוח רכב לעומת חוזים אחרים. חוזה ביטוח – ייחודו בכך שהוא מגדיר במקביל כמות ומחיר (יש לזכור שכאן אנו מדברים על ביטוח כללי בעיקר). אנו רגילים מכלכלה שנקבע מחיר ליחידה והרוכש מחליט איזו כמות הוא ירכוש. חוזה הביטוח לא אומר "על כל 1,000 ביטוח רכב אני צריך לשלם 500 ₪", אלא אומר כי על רכב מסוים, שנניח ששווה היום בשוק 120,000 ₪, פרמיית הביטוח היא 6,000 ₪. כלומר החוזה הוא חוזה שבבת אחת מגדיר גם את היקף הביטוח וגם את מחירו.
 
אנו נראה שבשוק שיש בו מבוטחים "מסוכנים" – כאלה שההסתברות שלהם להגיש תביעה שמשמעותה הפסד לחברת הביטוח, בשוק כזה שיש בו מבוטחים מסוכנים ושהמבטח מתקשה לזהותם, תיווצר השפעה חיצונית שלילית (negative externality) – זה אומר שעצם קיומי בשוק משפיע לרעה על מישהו אחר. למשל, אנו נגלה שכאשר יש נהגים רעים שהמבטח לא יודע לזהות אותם, הם יקבלו פיתרון מסוים (שאנו נלמד אותו בהמשך), אבל במקביל הנהגים הטובים יקבלו פיתרון פחות טוב ממה שהיו מקבלים אלמלא היו נהגים רעים בשוק והמבטח יכול היה לזהותם.

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים