ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

סקירת פוליסות ביטוח נפוצות,
והפעם, מס אופנועים

הדו"ח השנתי של אגף שוק ההון והביטוח במשרד האוצר חושף, כי גם בעלי מכוניות פרטיות אשר אין להם רכב דו- גלגלי משלמים  למעשה מכיסם "מס אופנוע" בעלות שקרובה למאה שקלים. ההוצאה הזו אינה נמצאת באותיות הקטנות של ניירות הפוליסה, היות ומס זה אינו מוזכר שם. את רוב האופנוענים כיום מבטחת חברת הפול, אשר מבטחת בביטוח רכב למסורבי ביטוח וכן את הרוכבים על דו גלגלי. היות וחברת הפול ממומנת מכל חברת ביטוח שלוקחת בה חלק על פי אחוזים, הרי שחברות ביטוח משלמות לחברת הפול המורכבת מהן מכספי המבוטחים בה את ההפסדים של ביטוח הפול מכספי התביעות.

שמירה על רווחי חברות הביטוח
שוק ביטוחי החובה עומד על מעל ל- 2.5 מיליון ביטוחי חובה המכניסים לחברות הביטוח הון עתק מדי שנה בשנה. סה"כ ענף ביטוח הרכב מהווה שליש מכלל דמי הביטוח הכללי. שיעור הרווחים בענף הרכב גבוה יותר. כדי לצמצם את ההפסדים של ביטוח חובה הפול יוקרו הפרמיות בסוף 2009 לרוכבי אופנועים בכ-12%. היות והכיסוי לאותם ההפסדים נופל על נהגי הרכבים אשר מכל 2,000 שקלים ששילמו לביטוח חובה מופרש סכום של 96 שקלים לטובת "מס אופנועים", מבקר המדינה קבע כי אין הרשאה מפורשת להענקת הסובסידיה לרוכבי אופנועים ואין להטיל את אותה התוספת גם על בעלי מכוניות בשוק החופשי. האופנוענים ענו מבחינתם כי הם שיפרו את התנאים על הכביש – יותר אופנועים אומר פחות נפח תחבורתי על הכביש ופתירת בעיות חניה רבות. 

הענקת עידוד לתקנות
המפקח לשעבר על הביטוח, מר ידין ענתבי, מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של שוק ההון, משום שטען כי כמעט כל הפסדי הפול נובעים מתשלומי תביעות למבוטחי דו- גלגלי, וכן על מרכיב ההעמסה, שהינו סבסוד על ידי שאר הנהגים בעוד שאין לכך תקנות. ברגע שתהיינה לכך תקנות, הרי שהמדינה תזכה ליותר רוכבי אופנוע ועל כן גם לאיכות חיים גבוהה יותר. כך אנו אולי נחפש לביטוח חובה מחיר זול, אבל הוא עדיין יכלול את אותו תשלום מס.

 

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים